Історія Nobel Biocare

Більш якісне лікування для ваших пацієнтів

Високоякісні продукти і рішення від перевіреного часом партнера, якому ви можете довіряти
Професор Пер-Інгвар Бранемарк (Per-Ingvar Brånemark) (праворуч) зі своїм першим пацієнтом, якому він встановив імплантат, Гьостою Ларссоном (Gösta Larsson) (ліворуч)

Мета Nobel Biocare — допомогти стоматологам надати найякісніше лікування більшій кількості пацієнтів. В основі цього принципу лежить більш ніж 65-річний досвід, що почався з революційної роботи Пер-Інгвара Бранемарка в галузі остеоінтеграції у 1952 році.

Будучи піонерами в імплантології, ми зробили унікальний внесок як в історію стоматології, так і в її інноваційне майбутнє. Ми розробили багато рішень, які згодом перетворилися на галузеві стандарти, ставши першими виробниками не тільки дентальних імплантатів та індивідуальних CAD/CAM-конструкцій, а й першої комплексної концепції 3D-діагностики, 3D-планування лікування та хірургії за шаблонами.

Ми і надалі будемо пропонувати: висококласні продукти і рішення для будь-яких показань, комплексні навчальні та освітні програми, а також інструменти, які допомагають збільшувати кількість задоволених пацієнтів й отриманих згод на лікування.

Бранемарк відкриває явище остеоінтеграції1952
1952

У 50-х роках ХХ століття молодий вчений Пер-Інгвар Бранемарк був цілком захоплений вивченням процесів кровотворення.

У межах цієї роботи він закріпив оптичний компонент у корпусі з титану до лапи кролика, що дало йому змогу вивчати мікроциркуляцію в кістковій тканині за допомогою спеціальних модифікованих мікроскопів.

Робота була успішно завершена, та коли прийшов час видалити з кістки оптичний елемент в металевому корпусі, він, як відомо, виявив, що кістка і титан стали майже нероздільними.

«Незабаром після цього, — каже Бранемарк, — ми змінили напрям нашої роботи і зайнялися дослідженням здатності організму взаємодіяти з титаном».

Перший пацієнт з імплантатом з титану1965
1965

У 1965 році Гьоста Ларссон з м. Гетеборг, Швеція, фактично був стоматологічним інвалідом. Але це було до того, як професор Пер-Інгвар Бранемарк встановив йому в кістку імплантат, що прижився і кардинально змінив його життя. На жаль, обидві ці людини вже залишили нас, проте їхня спадщина живе.

Після обширних клінічних випробувань і довгих років додаткових досліджень Пер-Інгвар Бранемарк і шведська компанія Bofors заснували компанію Nobelpharma, яка пізніше стала компанією Nobel Biocare.

Завдяки тому, що дентальні імплантати стали поширеним методом лікування людей, які страждають від втрати зубів, у мільйонів пацієнтів по всьому світу покращилась якість життя.

Перші керамічні ковпачки, спроектовані за допомогою технології CAD/CAM1989
1989

У 1983 році д-р Маттс Андерссон (Matts Andersson) розробив метод Procera для забезпечення високої точності промислового виробництва коронок. 1989 рік став справжнім проривом у функціонуванні й естетиці зубних протезів, оскільки відзначився появою перших керамічних ковпачків, спроектованих із застосуванням CAD/CAM технології.

Завдяки напівпрозорим ковпачкам з оксиду алюмінію Procera AllCeram естетика і міцність перестали бути взаємовиключними характеристиками.

Перший коренеподібний імплантат1997
1997

Із розробкою Replace у світі з’явився перший коренеподібний дентальний імплантат.

Він повторює форму кореня зуба і був створений для отримання більш високої первинної стабілізації, ніж імплантати з паралельними стінками, доступні на той час. Replace Select і NobelReplace Tapered стали системами імплантатів, найчастіше використовуваними у світі.

Концепція лікування All-on-4®1998
1998

Упродовж десятиліть вартість дентальних імплантатів була занадто високою для багатьох пацієнтів із повною адентією. Були певні перешкоди і для стоматологів. Враховуючи, що ці пацієнти часто страждають від вираженої резорбції кістки, знайти ділянку кістки, яка підходить для встановлення імплантату, було складним завданням.

Методи вирішення цієї проблеми розробляли спільно з доктором Пауло Мало (Paulo Maló), і результатом цієї роботи стала концепція лікування All-on-4®.

Встановлення імплантатів під кутом і негайне навантаження дає змогу уникнути складних процедур трансплантації та миттєво поліпшити функціональність й естетику стоматологічних конструкцій.

Поверхня TiUnite покращує результати імплантації2000
2000

Через два десятиліття широкого застосування двоетапного протоколу остеоінтеграції по Бранемарку дослідження показали, що одноетапна процедура з раннім або навіть негайним навантаженням також є безпечним варіантом лікування.

Це дало змогу скоротити час загоєння і кількість втручань, унаслідок чого досягти швидкого відновлення жувальної функції. Однак, щоб уникнути зниження стабілізації на етапі критичної фази загоєння, була потрібна нова поверхня, яка прискорила б формування кістки.

Таким рішенням стала поверхня TiUnite — помірно шорсткий висококристалічний шар оксиду титану з високим вмістом фосфору, що збільшує площу контакту імплантату з кісткою і забезпечує швидку остеоінтеграцію. Відтоді TiUnite стала успішно застосовуватися і є однією з найбільш клінічно досліджених поверхонь імплантатів у світі.

Концепція негайного навантаження (Immediate Function) отримує схвалення від Управління з продовольства і медикаментів США (FDA) 2005 року2005
2005

У 2005 році Immediate Function отримала схвалення від (FDA) Управління з продовольства і медикаментів США — на той час таке схвалення було тільки у Nobel Biocare.

Завдяки поверхні імплантату TiUnite негайне навантаження є передбачуваним альтернативним методом лікування та може допомогти і стоматологам, і пацієнтам: скорочення термінів лікування, зменшення кількості візитів до лікаря, позитивні клінічні результати і високий рівень задоволеності пацієнтів.

Випуск імплантату NobelActive2008
2008

У 2008 році на ринку був представлений унікальний імплантат NobelActive. Імплантат спеціально розроблений для забезпечення високої первинної стабілізації та збереження м’яких і твердих тканин навіть у м’якій кістці, в естетично важливій зоні та в лунках видалених зубів.

Іншими словами, NobelActive забезпечує негайне навантаження навіть у тих ситуаціях, коли інші технології цього запропонувати не можуть.

Комплексне рішення для дистального відділу2015
2015

Попри те, що такі ситуації зовсім не рідкість, одиничне протезування молярів пов’язане з безліччю складнощів: широкі лунки видалених зубів, ускладнене видалення надлишків цементу і високе жувальне навантаження.

Саме тому ми представили наше комплексне рішення для дистального відділу.

Воно спеціально розроблене для вирішення перерахованих проблем, при цьому дає змогу знизити складність лікування, скоротити ризики і швидко відновити жувальну функцію.